استیل

تابلو استیل یکی از پرکاربردترین تابلوها در صنعت تابلو سازی است. استفاده از آن هم در فضاهای داخلی و هم در فضاهای بیرونی کاربرد دارد و به دلیل آن‌که فلز نمی‌تواند نور را از خود عبور دهد برای نوردهی تابلوهای فلزی از قسمت پشت حروف استفاده می‌شود.

تابلو استیل یکی از پرکاربردترین تابلوها در صنعت تابلو سازی است که در طرح‌ها و متدهای مختلف قابل پیاده‌سازی است. استیل خود خاصیت براقیت و لوکس و آنتیکی دارد به همین دلیل از دیرباز تاکنون به عنوان تابلو مغازه شیک مورد استفاده بوده و است. در گذشته از تابلوهای فلزی با جنس آهن یا برنج و مس استفاده می‌شد اما به دلیل اینکه این آلیاژها به مرور زمان کدر شده و نیاز به پرداخت مجدد داشتند نسل آن‌ها منقرض شد و فلز استیل جای آن‌ها را گرفت. فلز استیل که در ساخت تابلوهای تبلیغاتی به کار می‌رود از استیل خالص 7 دهم میرور نگیر است و به مرور زمان کدر نمی‌شود و احتیاجی به پرداخت مجدد ندارد.

استفاده از تابلو استیل هم در فضاهای داخلی و هم در فضاهای بیرونی کاربرد دارد و به دلیل آن‌که فلز نمی‌تواند نور را از خود عبور دهد برای نوردهی تابلوهای فلزی از قسمت پشت حروف استفاده می‌شود. پس از نصب حروف، نور به صورت سایه و روشن از زیر حروف برجسته و اطراف آن ساطع می‌شود و جلوه بسیار زیبایی در هنگام شب از خود به نمایش می‌گذارد.

ساخت تابلو استیل

در گذشته برای ساخت حروف برجسته استیل تابلوساز برای برش حروف از قیچی استفاده می‍کرد و همین کار سبب ایجاد لبه‌های موج‌دار در اطراف حروف می‌شد اما امروزه با استفاده از دستگاه برش لیزری حروف با لبه‌های صاف و یک‌دست برش داده می‌شود . در ساخت تابلو استیل از نوع مدرن‌تر ، حروف استیل  و ورق پلکسی را ادغام می‌کنند و همین کار سبب زیبایی بیشتر این تابلو می‌شود . در این روش لبه حروف از جنس استیل است و با قلع، لحیم کاری می‌شود . استیل مقاومت بالایی در برابر دماهای پایین و بالا دارد و آلیاژی است که پایه آن از آهن است و کمتر از 2% کربن دارد و با در نظر گرفتن سایر عناصر به کار رفته در آن، خواص مکانیکی این تابلو نظیر سختی و شکل‌پذیری آن تعیین می‌شود.

تفاوت استیل اصلی و تقلبی

به طور کل دو نوع ورق استیل وجود دارد که برای شناسایی نوع اصلی آن می‌توان از آهن‌ربا استفاده کرد. استیل اصل توسط آهن‌ربا جذب نمی‌شود اما ورق استیلی که فقط حاوی یک لایه استیل بر روی ورق باشد به راحتی توسط آهن ربا جذب خواهد شد.

تابلو مغازه استیل و انواع آن

این نوع تابلوی تبلیغاتی بر اساس حروف برجسته ساخته می‌شود. برای ساخت تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی می‌توان از انواع متعددی از تابلوهای استیل بهره برد که به شرح زیر هستند:

تابلو استیل طلایی

یکی از پر استفاده‌ترین نوع تابلوهای استیل است که توسط حروفی از نوع فلز استیل که حاوی رنگ طلایی است و در دو نوع ساده و خش‌دار ساخته می‌شود و نور از اطراف حروف با چشم برخورد می‌کند که جلوه زیبایی به تابلو می‌بخشد .

تابلو استیل نقره‌ای 

همانند تابلو استیل طلایی ساخته می‌شود اما نوع فلز به کار رفته در آن رنگ نقره‌ای دارد .

تابلو استیل نور اندریک  

در ساخت تابلو تابان هم‌چون تابلو چلنیوم نور به راحتی از حروف عبور کرده و می‌توان هم از فضای داخلی حروف و هم از قسمت پشت حروف، نور داشت اما به دلیل این‌که حروف استیل نمی‌توانند نور را از خود عبور دهند فقط امکان نوردهی از قسمت پشت تابلو فراهم می‌شود که این ترفند نوراندریک نام دارد، در ساخت تابلو استیل نوراندریک، اس‌ام‌دی‌ها در پشت کار چیده شده و پس از نصب تابلو، نور از لبه‌های کار و حاشیه‌های کناری به چشم ساطع می‌شود و جلوه کار را به خصوص در هنگام شب چندین برابر می‌کند.

تابلو استیل با پلکسی مات

در این روش از پلکسی برای انتشار نور بهره می‌برند و لامپ‌های اس‌ام‌دی در پشت حروف برجسته تعبیه شده و نور از طریق پلکسی تابیده می‌شود.

تابلو پلاستیل

ترکیبی از تابلو استیل و حروف پلاستیکی نئون است.

تابلو استیل رینگی 

حروف برجسته و دور حروف هر دو از جنس استیل هستند و در دو رنگ طلایی و نقره‌ای ساخته می‌شود .

تابلو استیل میرور

استیل‌هایی که برای ساخت این نوع تابلو استفاده می‌شوند بسیار براق بوده و حالت آینه‌ای دارند.

مزیت‌های تابلو استیل 

قیمت تابلو استیل نسبت به قیمت تابلو چلنیوم مناسب‌تر و برای کاربردهایی که نور در فضا اهمیت چندانی ندارد کاملا مناسب است. تابلو استیل به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی‌شود و مقاومت بالایی داشته و براقیت خود را از دست نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس